Szkoła – co należy kupić dziecku?

Wyprawka szkolna zdecydowanie nie należy do najtańszych rzeczy – ale odpowiednia wyprawka jest wymagana, żeby nasze dziecko mogło osiągać wysokie wyniki w nauce. Co należy kupić naszemu dziecku do szkoły, co jest potrzebne? Jeżeli jeszcze nie wiecie – to przeczytajcie ten artykuł.

Długopisy, pióra

W dawnych czasach niektóre szkoły mogły wymagać, żeby dziecko do pisania używało pióra – zwyczaj ten już za bardzo nie istnieje, ale nadal dużo dzieci stara się uczyć pisać piórem. Moim zdaniem jest to dobra praktyka – dlatego też warto kupić naszemu dziecku dobre pióro, które szybko się nie zepsuje, zestaw atramentów oraz kilka zapasowych długopisów, gdyby z piórem coś było nie tak na przykład podczas sprawdzianu. Nie jest to duży wydatek – ale zdecydowanie bardzo przydatny.

Piórnik

Kieszenie nie są w stanie pomieścić wielu kredek, długopisów oraz przyrządów do matematyki. Dlatego też nasze dziecko potrzebuje odpowiedni piórnik, który zmieści wszystkie rzeczy. Ja polecam piórniki „książkowe”, czyli takie które się otwiera jak książkę – są one większe od tradycyjnych „saszetkowych” piórników, ale też pomieszczą więcej, oraz rzeczy w nich przechowywane nie ulegną uszkodzeniu.

Plecak

Wytrzymały plecak z dobrych materiałów jest podstawą, szczególnie gdy nasze dziecko wraca ze szkoły pieszo lub komunikacją miejską. Szczególnie dobrym wyborem są plecaki, które są wykonane z „oddychającego” materiału – wtedy plecy aż tak się nie pocą, przez co dużo wygodniej je się nosi. Dobrą opcją są też plecaki, które posiadają kółka – dzięki czemu można je „ciągnąć” za sobą tak samo, jak walizki.

Zeszyty, książki

Książki są rzeczą oczywistą – zazwyczaj można je znaleźć na stronie szkoły, do której chodzi nasze dziecko. Ale co z zeszytami? Od siebie mogę polecić zeszyty z miękką okładką, dlatego że ważą znacznie mniej od zeszytów które posiadają twardą okładkę. Co prawda są mniej wytrzymałe – ale są też dużo wygodniejsze, oraz pozwalają na wyrwanie kartki ze środka, gdyby akurat była potrzebna do sprawdzianu lub też innej rzeczy na lekcji.

Comments

  1. Kasia says:

    Warto kupić dobre pióro, które się szybko nie zniszczy

  2. Ania says:

    Dobra wyprawka to podstawa!

  3. Madzia says:

    Ten wpis przyda się przez cały rok 🙂 Dzięki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *