Tonny – okulary dziecięce – jakie wybrać?

Duży odsetek dzieci

Może się to wydawać dziwne ale aż jedno dziecko na dwadzieścia, w wieku przedszkolnym (czyli do sześciu lat) nosi okulary korekcyjne. Jest to bardzo duży odsetek dzieci, jednak jeżeli chcesz uniknąć późniejszych wizyt u okulisty oraz corocznej zmiany okularów powinnaś zabrać swoją pociechę do okulisty w jak najmłodszym wieku. Firma Tonny okulary robi bardzo dobre i ma w swojej ofercie atrakcyjne, dziecięce okulary.

Tonny – okulary dopasowane do Ciebie

Wybierz odpowiednią oprawkę tak aby Twoje dziecko ładnie wyglądało. Dla okrągłej twarzy idealnie pasują małe oprawki zaś dla chudzinki pasują duże i okrągłe. PamięGotaj też, że duże okulary powiększają oczy, jeżeli więc chcesz optycznie zwiększyć oczy swojego dziecka, kup mu duże okulary. Będzie wyglądać uroczo ale także zapobiegniesz jego wadzie wzroku.
Materiał oprawek dla dziecka jest też bardzo ważnym elementem ponieważ dziecko jak to dziecko lubi bawić się różnymi przedmiotami. Dla małego złośnika najlepsze będą gumowe oprawki. Nawet jeżeli je ściągnie i nimi rzuci lub uderzy w jakiś twardy przedmiot, okulary się nie zniszczą ponieważ guma zamortyzuje uderzenie. Dodatkowo, takie okulary są zazwyczaj produkowane specjalnie dla dzieci – producent w takich przypadkach dba o to aby szkła się nie rozbiły ani dziecku nic się nie stało.

tonny okulary dla dzieckaOkulary z gumy to tak naprawdę metalowe oprawki zalane gumą – mają pełne wartości metalowych ale posiadają także dodatkową ochronę. Metal dodatkowo umożliwia idealne dopasowanie okularów do twarzy dziecka – w tym przypadku, plastikowe oprawki się umywają, ponieważ muszą być idealnie dopasowane do twarzy a plastiku nie da się wyginać. Ale plastiki mają też jeden plus – jest to cena. Metalowe okulary kosztują dwa razy drożej od plastikowych. Metalowe z gumowym obiciem, przewyższają z kolei cenę zwykłych metalowych o około 30%. Jest to duża różnica ale funkcjonalność stawiana jest na pierwszym miejscu a jak wiemy, na zdrowiu się nie oszczędza.

 

 

Zauszniki

Dla małego dziecka – do 3 roku życia, metalowe lub plastikowe zakończenia nauszników, mogą być nieporęczne i zsuwać się. Aby temu zapobiec, starajmy się kupować okulary z gumowymi lub silikonowymi końcówkami. Dzięki temu, nasze dziecko uniknie problemów ze zsuwającymi się okularami. Tonny okulary dziecięce ma dopasowane do kształtów głowy dziecka, więc warto rozglądnąć się za tymi okularami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *