Wysportowane dziecko

Wysportowane dziecko marzeniem każdego rodzica

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej oraz chce aby było jak najzdrowsze. Niestety w dzisiejszych czasach gdzie dostęp do komputerów i ogólnej elektroniki jest wszech dostępny dzieci coraz rzadziej chcą wychodzić na zewnątrz. Nadwaga jest jedną z wielu przyczyn większości chorób wśród ludzi zwłaszcza jeżeli pojawiła się ona w bardzo młodym wieku. Dziecko musi duzo jeść ale jednocześnie potrzebuje trochę ruchu.

wysprotowane dzieciJak zachęcić?

Jak zachęcić dziecko do odrobiny ruchu? Co zrobić aby zechciało uprawiać jakikolwiek sport oraz sprawić aby faktycznie było to wysportowane dziecko?

Spacery

Jednym z lepszych rozwiązań są wspólne spacery. Powodują one zachęcenie dziecka do kontemplacji z naturą. Zbieranie liści? Bardzo dobry pomysł do tego dochodzi wspólne szukanie liści których jeszcze nie posiada się w kolekcji. Co jeżeli nie mamy nigdzie w pobliżu lasu? Spacery po mieście wraz z opowiadaniem ciekawych historii dotyczących na przykład budowli. Przykładowo legenda o wieży Mariackiej.  Dziecko interesuje się samochodami? Warto zabrać je do muzeów poświęconych motoryzacji. Stare pojazdy na pewno zwrócą uwagę dziecka i sprawią, że będzie chciało zwiedzać inne.

Wspólny mecz

Zauważyliście, że wasze dziecko interesuje się piłką nożną? Warto zabrać je na mecz – pokazać w pełni na żywo to co dziecko widziało w telewizji lub fragment. Warto również wynaleźć ciekawe i zwracające uwagę historie piłkarzy i opowiedzieć je dziecku.

Wspólne spędzanie czasu na podwórku

Dobrym rozwiązaniem jest również wspólne spędzanie czasu na podwórku. Na przykład na placu zabaw – dziecko musi włożyć dużo siły w zabawę na placu zabaw. Dodatkowo można z nim pograć w piłkę – jest to jedna z najlepszych sposobów na spędzanie czasu z dziećmi – będą one biegały dużo za piłką.

Należy pamiętać, że każdy wysiłek jest dobrym sposobem na rozruszanie dziecka i zapobieganie jego nadwadze.

Czy szkoły sportowe są dobrym rozwiązaniem?

Nie warto zmuszać do niczego dziecka – jest to podstawowa rzecz w wychowaniu dziecka. Możemy jedynie zachęcić je do uprawiania sportu – jeżeli widzimy, że dziecko przejawia chęci do grania w piłkę nożną lub koszykówkę warto z nim porozmawiać i przedyskutować we wspólnym gronie możliwe rozwiązanie oraz w ostateczności podjąć decyzję co do przyszłości dziecka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *