Czy dzieci powinny korzystać z komputera?

child-laptop-1243096
Technologia się ciągle rozwija. Jeszcze kilka lat temu dzieci bawiły się w piaskownicy lub ganiały za piłką, a teraz coraz chętniej wolą zostać w domu, pomimo dobrej pogody i bawić się na tablecie lub komputerze. Samo w sobie nie jest to złe, ponieważ pozytywnie wpływa na rozwój naszego dziecka, ale wszystko powinno mieć umiar. Więcej w tym temacie dowiecie się w tym artykule.

Czy dzieci powinny korzystać z komputera lub tabletu?

Samo w sobie używanie takich rzeczy nie jest złe – w końcu technologia jest tworzona przez ludzi dla ludzi. Granie w gry, lub po prostu przeglądanie internetu i uczenie się nowych rzeczy na komputerze, tablecie lub dowolnym sprzęcie oferującym taką możliwośc uczy nasze dzieci obsługi nowoczesnej technologii, co zwiększa ich szansę na przyjęcie do lepszej pracy i wyniki w szkole. Jeśli chodzi o samo granie w gry – poprawia to koncentracje i logiczne myślenie, co także może poprawić wyniki naszej pociechy w nauce.
Nie należy jednak przesadzać z tym – zbyt długie korzystanie z takich rzeczy może prowadzić do uzależnienia i zaniedbywanie obowiązków domowych, co może pogorszyć wyniki w szkole naszego dzieciaka, jak i jego kontakt ze znajomymi na rzecz tych wirtualnych. Na szczęście nie jest to popularne zjawisko, ale musimy na to bardzo uważać ponieważ uzależnenie się od tak wciągającej rzeczy jaką jest internet jest bardzo proste, szczególnie u dzieci, które jeszcze nie do końca wiedzą jakie konsekwencje niosą uzależnienia.
Gdy rodzic zauważy objawy uzależnienia – musi ograniczyć swojemu dziecku dostęp do internetu.

Podsumowanie

Horzystanie z internetu przez dzieci samo w sobie nie jest złe. Sprawa się komplikuje, gdy nasza pociecha na rzecz wirtualnej rzeczywistości zaniedbuje tą prawdziwą. Wtedy musimy natychmiastowo zainterweniować, i najlepiej czasowo ograniczyć dostęp do internetu dla naszego dzieciaka, lub pozwolić mu korzystać z komputera dopiero wtedy, gdy wypełni swoje wszystkie obowiązki domowe takie jak zadanie domowe zadane w szkole.

Comments

 1. Aga says:

  Mysle ,że tak ale w odpowiedniej ilości i w konkretnym celu.

 2. Bart says:

  Komputery to urządzenia przyszłości, powinniśmy dzieci uczyć z nich korzystać

 3. Donata says:

  Trzeba też pamiętać o kontrolowaniu stron na które wchodzi nasze dziecko.

 4. Grażyna says:

  Wszystko z umiarem, a komputer to już zwłaszcza

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *