Dzieci a praliny czekoladowe

praliny ze sklepu

Każdy rodzic musi walczyć z jednym z głównych problemów wśród dzisiejszej młodzieży – obżarstwem. Większość dzieci kocha czekoladę, i gdy ma do niej dostęp to bez opamiętania się nią rozkoszuje. Niezależnie od tego czy jest to zwykła tabliczka czekolady, bombonierka czy praliny musimy uważać, i dbać o to żeby nasze dziecko nie jadło bardzo dużo słodyczy. Niektórzy rodzice stosują kompletny zakaz jedzenia czekolady – ale czy jest to skuteczna metoda? Moim zdaniem nie, w dalszej części artykułu przeczytacie dlaczego.

Dlaczego zakaz jedzenia pralin i innych czekoladek jest zły

Każda osoba potrzebuję od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Niezależnie od tego czy ktoś jest kulturystom, sportowcem lub zwykłym szarym kowalskim – raz na kilka dni, albo częściej/rzadziej ma ochotę na coś, co uwielbia. W przypadku dzieci często obiektem pożądania są czekoladki, szczególnie te wysokiej jakości jak niektóre praliny. Udowodniono, że czekolada w małych ilościach jest zdrowa, wspomaga pracę naszego organizmu oraz pozwala na odstresowanie się. Kompletny zakaz jedzenia czegoś dla dziecka może być jedynie fatalny w skutkach – będzie patrzyć jedynie, jak rówieśnicy zajadają się czekoladowymi smakołykami a potem zacznie samo jeść przeróżne czekoladki gdy rodzice nie patrzą – często w dużo większych ilościach niż jest to przewidziane, ponieważ dziecko które nigdy nie jadło czekolady nie wie, że duża jej ilość jest szkodliwa. Dzieci uwielbiają robić to, co jest zakazane.

To ile czekoladek dziecko może zjeść?

Nie ma odgórnego limitu – ale im mniej tym lepiej. Kilka kostek czekolady lub parę pralinek na pewno nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – jedynie pomoże się rozluźnić i odstresować. Jedyna rzecz, którą należy uważać, gdy nasze dziecko je praliny to możliwość zadławienia się – czekolada jest bardzo słodka i często nasza pociecha może przypadkowo się zadławić.

Czy inne rodzaje czekoladek są zdrowsze?

Czekolada to czekolada – w przypadku czekoladek wysokiej jakości, takich jak praliny lub czekoladki w drogich bombonierkach praktycznie wszystkie są wykonane z prawdziwej czekolady belgijskiej. Tańsza czekolada zazwyczaj też nie jest zła, ale smakuje nieco gorzej. Należy jedynie uważać na „podrabiane” produkty – czyli często dodawane do oferty sklepów na różne święta np. mikołaje ze sztucznej czekolady na Święta Bożego Narodzenia. Taka czekolada często jest sztuczna, i może być szkodliwa.

Comments

  1. Kasia says:

    Ja mojemu Kamilowi pozwalam na jedzenie wszystkiego co chce 🙂 jak zje za dużo to się nauczy na przyszłość

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *