Nasze dzieci a słodycze – Wielkanoc to okres, podczas którego ich nie unikniemy

Nasze dzieci a słodycze. Wielkanoc to trudny okres
Święta takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc nie bez powodu kojarzą się nam ze słodkościami. Co prawda, my, rodzice rzadko jemy bardzo dużo czekoladek i cukierków na Wielkanoc (chociaż nie ukrywam – zdarza się i tak, sama lubię sobie czasami pojeść, ale jeżeli chodzi o słodycze na Wielkanoc to nasze dzieci na pewno wiedzą więcej od nas :)), to z kolei nasze dzieci na potęgę jedzą słodycze. Wielkanoc to okres, podczas którego często kupujemy w cukierniach różne mazurki, czekoladki jak i zwykłe cukierki – i często zamiast jeść je rodzinnie, to powoli znikają one ze stołu, a my słyszymy tylko „czy mogę jeszcze kawałek” :). Odkładając żarty na bok i wracając do głównego tematu tego wpisu – moim zdaniem warto jest pozwolić naszym dzieciom na jedzenie większej ilości słodyczy niż normalnie w Wielkanoc. Poniżej przeczytacie dlaczego.

Unikalne słodycze. Wielkanoc posiada ich najwięcej

Dzieci uwielbiają, jeżeli cukierki bądź czekoladki które jedzą są inne niż wszystkie. Na przykład czekoladowe zające lub kurczaki – to jest coś, co nie zawsze jest dostępne w sklepach i w ofercie pojawia się tylko przed Wielkanocą. Nic dziwnego, że nasze pociechy wtedy tak łakną czekoladowych wyrobów – dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, i dla nich każdy czekoladowy kształt bądź też świąteczna pralinka to jest zupełnie nowe odkrycie. Ba, pewnie sami jak byliśmy młodzi to jedliśmy słodycze. Wielkanoc pewnie jest okresem, podczas którego jedliśmy ich najwięcej – i to prawdopodobnie z tego samego powodu, dla którego nasze pociechy teraz tak bardzo chcą jeść podobne rodzaje słodyczy.

Czekolada wcale nie jest aż taka niezdrowa

Czekolada, w dużych ilościach prowadzi do różnych przykrych schorzeń i chorób, ale jeżeli jemy słodycze na Wielkanoc z umiarem to nic nam, jak i naszym dzieciom nie powinno grozić. Należy jedynie kontrolować, czy nasze dzieci jedzą też normalne posiłki, i czy przypadkiem nie zamieniają ich na czekoladowe słodkości. Warto już od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci, że czekoladę powinno się jeść na deser – a podczas obiadu, śniadania i kolacji to samo co reszta rodziny.

Comments

  1. Asia says:

    Ja daje swoim dzieciom zawsze dużo słodyczy – pod warunkiem że jedzą normalnie obiad i resztę posiłków. Pozdrawiam

  2. Marta says:

    Wielkanoc bez czekoladowego królika lub baranka to nie wielkanoc.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *