Uprawiaj aktywność fizyczną!

Dlaczego ruch jest tak ważny?

Ruch to podstawa. Towarzyszył naszym przodkom już w starożytności. W dzisiejszych czasach, wielu z nas zaniedbuje uprawianie sportu lub wykonywania regularnych regularnych ćwiczeń, o zdrowej żywności nie mówiąc. Zapominamy, jak ważne jest, aby się ruszać. A nasze organy – przede wszystkim serce, ale także płuca i ogólnie nasz organizm – potrzebują koniecznie naszej aktywności do prawidłowego funkcjonowania. Bez niego zaczynamy tyć i stajemy się bardziej podatni na różne choroby. Jeśli zależy nam na zmniejszenie szansy wystąpienia poważnych chorób w naszym życiu i chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, weźmy się za siebie, a zobaczymy, że nasz organizm nam to wynagrodzi!

Od czego zacząć?

Z pewnością przydałoby się zacząć przede wszystkim od zdrowego odżywiania się. Nie ma większego sensu uprawianie sportu z myślą o zdrowym trybie życia, jeśli jednocześnie codziennie pochłaniamy chipsy i popijamy piwem. W sieci wiele jest przepisów dotyczących zdrowej i przede wszystkim smacznej żywności. Warto po nie sięgnąć, ponieważ uzyskamy dwie pieczenie na jednym ogniu – posiłki będą i zdrowe i smaczne.

Następną rzeczą, jaka będzie nam potrzebna, jest motywacja. Motywacja poprowadzi nas do przodu przez początki ćwiczeń, czy to w domu, czy na siłowni. Warto również poza stacjonarnymi miejscami, w których wykonujemy sport, wyjść na zewnątrz i tam, na świeżym powietrzu trochę się poruszać. Mowa tu o kilkudziesięciominutowym bieganiu, jeździe na rowerze i tym podobne. To naprawdę nie boli! Chyba, że akurat mieszkacie w mieście, gdzie wokół was większość ulic jest zatłoczona, wypełniona spalinami ciężko dyszących oparami pojazdów. Ale nic straconego! Na pewno niedaleko poza miastem są miejsca, w których powietrze jest czyste i świeże.

Już pół godziny daje efekt

Badania przeprowadzone przez naukowców sugerują tym, którzy chcą schudnąć, aby ich aktywność fizyczna nie była krótsza niż 30 minut. Po tym czasie, tłuszcz spalany jest z wątroby, gdzie znajduje się jego nadmiar. A więc biegajmy, jedźmy na podróż rowerową, ale niech ona trwa co najmniej pół godziny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *