Zdrowo się odżywiaj = żyj zdrowiej

Swoje dziecko nastaw na zdrową żywność

Zdrowie jest najważniejsze. Tekst powtarzany przez wszystkich. Wydawać by się mogło, że ludzie są w pełni tego świadomi, oraz tego, że zdrowy styl życia po prostu wydłuża nasze życie. Sprawia, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na zachorowanie, a nasze ciało jest zdrowe, wypełnione „pozytywną energią” złożoną z witamin i innych składników odżywczych. Pamiętajmy również, aby naszą wiedzę i naszą świadomość przekazywać dalszym pokoleniom. Nasze dzieci powinny się dowiedzieć własnie od nas samych, co jest zdrowe, co powinni jeść, a czego powinny unikać. Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci, które być może w przyszłości będą wdzięczne temu, że poświęciliśmy czas i energię na pokazanie, co jest naprawdę zdrowe.

Zdrowe jedzenie

Pierwsza sprawą, jaką należy pojąć, dotyczy żywności. To co jemy, ma przecież fundamentalny wpływ na nasz organizm i bezpośrednio wpływa na wygląd naszego ciała i trochę bardziej długoterminowo na nasze zdrowie. Zdrowe jedzenie to podstawa. Jakie zatem produkty powinniśmy wdrażać w naszą dietę?

Przede wszystkim wiele owoców i warzyw. Większość owoców i warzyw to po prostu bomba kaloryczna. Granat, Aronia czy chociażby jabłko czy gruszka – i nie tylko, bo każdy owoc zawiera wiele witamin – to owoce ogólnodostępne, do których warto się przekonać. Warto pamiętać, że wiele z nich dużą część witamin posiada w skórce – które przecież tak często się pozbywamy. Owoce myjemy gorącą wodą, a następnie czyścimy i można jeść całe owoce.

Również ruch

Zdrowy styl życia nie ogranicza się jedynie do jedzenia. Nasz organizm potrzebuje także ruchu. Wystarczy zmienić znacząco tryb życia, aby się o tym przekonać. Przez kilka lat, w których wykonywany był regularny ruch będą przepaścią dla naszego ciała, jeśli zaprzestaniemy wszelkich aktywności fizycznych. Mowa tu nie tylko o siłowni czy uprawianiu sportu, ale też mniejszych aktywnościach, nawet codziennych, które są związane z ruchem. Zatem ruch to również zdrowie. A regularny wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na naszą rzeźbę, ale także serce i inne organy naszego ciała.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *